In aktualnosci

 

To był dobry weekend w wykonaniu naszych młodych zawodników! Cztery zdobyte punkty pokazują, że ciężko wykonywana na treningach praca daje zamierzone efekty. Na pochwałę zasługują zawodnicy Ejsmond Club, którzy efektownie, bo 5:0 pokonali na wyjeździe Orkan Rumia!

– Chłopcy od początku meczu byli mocno zdeterminowani, aby odnieść zwycięstwomówi trener Łukasz Borkowski.Walka, nieustępliwość oraz umiejętności poszczególnych zawodników doprowadziły nas do zwycięstwa, które odnieśliśmy w dobrym stylu.
Mimo korzystnego wyniku widać było, że zawodnicy byli maksymalnie skoncentrowani aż do ostatniej minuty co pozwoliło zakończyć mecz bez straty gola.
– Chłopcy dobrze realizowali plan na to spotkanie z czego jestem niesłychanie zadowolonymówi trener Borkowski. – Brawa dla naszych młodych piłkarzy, oraz ich rodziców którzy po raz kolejny tłumnie zjawili się na meczu.

Mniej szczęścia miała natomiast Flota Gdynia, która mierzyła się z trudnym rywalem i to na jego terenie.
– Przed meczem patrząc w tabele można było się spodziewać takiego rezultatu mówi trener Maciej Dąbrowski.Chłopaki długo się bronili, a mogli wyjść nawet na prowadzenie. Cieszy fakt, że dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Szkoda braku skuteczności, ale zabrakło zimnej krwi.
Flota kilku bramek zdecydowanie mogła uniknąć. Zdecydowały proste błędy w obronie.
– Przed nami dwa ostatnie mecze i szczególnie mecz z Cisową będzie szansą na dobry rezultat na co czekamykończy trener Dąbrowski. 

W lepszych humorach mecz kończyli zawodnicy Floty Gdynia grający w starszym roczniku, a więc Młodzik D1. Mecz z Kaszubią Starzyno rozgrywany był na wyjeździe. Spotkanie było wyrównane. Sytuacje miały obie drużyny. Jednak to Flota objęła prowadzenie dzięki trafieniu Kingi Lustrzykowskiej. Taki wynik utrzymywał się do przerwy. Po zmianie stron drużyna gospodarzy atakowała z animuszem spychając Flotę do obrony. Po błędzie środkowego obrońcy, który zagrał piłkę do przeciwnika gospodarze strzelił gola wyrównującego.
Flota chcąc wygrać spotkanie zaczęła atakować, ale nadziała się na kontrę.
– Nie było czego bronićmówi trener Marcin Rumian.Końcówkę spotkania zagraliśmy bardzo ofensywnie. Było wiele sytuacji, a jedną z nich wykorzystał po solowej akcji Konrad Brzeziński.
Flota mogła ten mecz nawet wygrać! Tuż przed ostatnim gwizdkiem była sytuacja, aby zdobyć zwycięska bramkę. Niestety ani piłka nie znalazła drogi do bramki, ani sędzia nie dopatrzył się faulu w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-2.

 

WYNIKI WEEKENDOWE:

Młodzik D2 grupa 2
3.11 (sobota) – g.13.00 Orkan Rumia – Ejsmond Club 0:5
4.11 (niedziela) – g.13.00 LZS Bojano – Flota Gdynia 9:0

Młodzik D1 grupa 1
3.11 (sobota) – g.11.00 Kaszubia Starzyno – Flota Gdynia 2:2