In aktualnosci
Początek Nowego Roku to była idealna okazja do spotkania pomiędzy przedstawicielami SI Arka Gdynia i Stowarzyszeniem Ejsmond Club. Przedmiotem spotkania  była kontynuacja współpracy pomiędzy klubami, która z sezonu na sezon coraz bardziej się zacieśnia. 
– Cieszymy się bardzo, że nasza współpraca przynosi owocemówi trener koordynator SI Arka Gdynia Dariusz Mierzejewski.Dzieci, które już trafiły do SI Arki ze Stowarzyszenia Ejsmond Club świetnie sobie poradziły. To przede wszystkim zasługa trenerów ze Stowarzyszenia Ejsmond, którzy odpowiednio przygotowali młodych adeptów. 
Oba kluby wyraziły duże zadowolenie ze współpracy. Trenerzy z Si Arka mogą obserwować wszystkich chłopców z różnych roczników trenujących w Stowarzyszeniu Ejsmond Club w poszczególnych dzielnicach.
Co roku do SI Arka, do najmłodszego rocznika przechodzi około 30 chłopców, wyselekcjonowanych ze Stowarzyszenia Ejsmond Club mówi trener Mierzejewski. Nas bardzo cieszy, że młodzi chłopcy dzięki współpracy miedzy naszymi klubami są na dobrej drodze, aby w przyszłości grać w seniorskiej drużynie Arki Gdynia! 
Na spotkaniu potwierdzono także zawarte w umowie pomiędzy klubami zobowiązania.
– Najstarsze grupy B, kończące proces szkolenia w strukturach  SI Arka, będą mogły kontynuować szkolenie w strukturach Ejsmond Club – satelitarnym klubie SSA Arka Gdynia – mówi trener koordynator Ejsmond Club Krzysztof Janczak. – Jednocześnie cieszymy się i gratulujemy tym zawodnikom, którzy już przeszli do SI Arka zrobienia kolejnego kroku w przygodzie z piłką nożną. Patrząc na postępy jakich systematycznie dokonują zawodnicy Stowarzyszenia Ejsmond Club jestem pewien, że przed kolejną grupą zawodników szansa, aby iść śladem kolegów.