O NAS

TRENUJ Z NAMI!
SZKÓŁKA PIŁKARSKA ARKA GDYNIA

Ideą naszej szkółki jest przygotowanie zawodników w każdym aspekcie sportowym do odpowiedniego funkcjonowania w drużynach występujących w lidze. Celem naszego projektu na zasadzie którego w Gdyni ma powstać więcej klubów satelitarnych w większych dzielnicach miasta, jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju piłkarskiego w jak najbliższej okolicy od domu.

FUNDACJA  ‘NIGDY NIE ZOSTANIESZ SAM’
Przedstawia projekt

„ARKA NA TWOJEJ DZIELNICY”
futbol wraca na podwórka

Idea projektu
Przygotowany przez nas projekt kierowany jest dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic, którzy chcą połączyć możliwość uprawiania sportu – piłki nożnej, rozwoju fizycznego i przywiązania do barw klubowych Arki Gdynia.

Motto
Nie ważne czy będziesz zawodowym piłkarzem, wiernym kibicem czy tylko sympatykiem naszego klubu. Najważniejsze byś był wartościowym człowiekiem a wartości, których nabędziesz przekazywał swojej rodzinie i najbliższemu otoczeniu

Cele
Celem Fundacji jest :
-Utworzenie Szkółek piłkarskich pod hasłem „Arka na Twojej dzielnicy”
-Możliwość rozwoju zainteresowań dzieci chcących uprawiać piłkę nożną w sposób zorganizowany, usystematyzowany z dbałością o rozwój psychofizyczny dziecka.
-Wyciągnięcie ręki do opiekunów adeptów naszych szkółek poprzez organizowanie zajęć sportowych w możliwie najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Nasz program będzie realizowany poprzez zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zajęcia wychowawcze, w których nadrzędnym celem będzie wychowanie w duchu fair play oraz zawsze godne reprezentowanie żółto-niebieskich barw.

Ośrodki
Zgodnie z naszymi założeniami i jednym z celów utworzenia Szkółek Piłkarskich jest możliwa bliskość ośrodków, w których będą prowadzone zajęcia. Pierwszym ośrodkiem była Szkółka Piłkarska Arka Gdynia Chylonia zlokalizowana w kompleksie sportowym Checz. Właśnie w tym ośrodku rozpoczęła działalność pierwsza szkółka piłkarska działająca w strukturach Fundacji „ Nigdy nie zostaniesz sam” To pierwsza Szkółka Piłkarska, w której prowadzimy zajęcia i będziemy wprowadzać modelowe rozwiązania dla naszego projektu oraz w oparciu o doświadczenia rozwijać struktury organizacyjne. Kolejnymi ośrodkami, w których rozwijamy nasz projekt są Pogórze, Władysławowo i Rumia. Kolejnymi miejscami, do których chcemy, aby zawitały nasze Szkółki są Wejherowo, Kościerzyna, Tczew. Szacujemy, że w ciągu trzech lat liczba dzieci, która w sposób zorganizowany będzie uczęszczać w prowadzonych przez nas zajęciach osiągnie minimum 500 osób. Szkółki Piłkarskie „ Arka na Twojej dzielnicy” stanowić będą początkową podstawę szkolenia dla Klubu Arka Gdynia.

Struktura
Wszystkie szkółki piłkarskie „Arka na Twojej dzielnicy” będą działały w strukturach Fundacji „Nigdy nie zostaniesz sam” Struktura organizacyjna podzielona będzie na pion: zarządzania, organizacji i szkolenia. W tym zakresie będziemy korzystać z możliwości współpracy z zagranicznymi klubami w celu jak najlepszego przygotowania kadry trenerskiej do prowadzenia zajęć i szkolenia młodzieży. Proces szkolenia będzie zawierał program szkoleniowy dla dzieci na okres od pięciu do siedmiu lat.

Współpraca z Arka Gdynia
Docelowo najlepsi zawodnicy szkółek piłkarskich będą trafiać poprzez Akademię SI ARKA do struktury klubu, aby kontynuować dalszy rozwój na poziomie profesjonalnym. W tym celu konieczne jest nawiązanie współpracy pomiędzy Fundacją ,SI Arka a Arka SSA. Stwórzmy wspólnie naszym adeptom i ich rodzicom wizję i możliwość rozwoju w strukturach żółto-niebieskich poprzez nowoczesne szkolenie oferowane przez projekt„ Arka na Twojej dzielnicy” Dla tego typu działań konieczna będzie wspólna promocja i współpraca wpisana w strategię rozwoju zarówno Fundacji jak i wszystkich struktur Klubu Arka Gdynia. Wspólne działania marketingowe i promocyjne na organizowanych imprezach sportowych, zajęciach najmłodszych adeptów szkółek piłkarskich z zawodnikami pierwszego zespołu czy obecność przedstawicieli klubu na organizowanych turniejach lub też innych przedsięwzięciach masowych.

Współpraca z Urzędem Miasta
Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest to projekt dla rodziców i dzieci mieszkających w Gdyni i jej okolicach którzy sympatyzują z naszym Klubemi . Rosnące zainteresowanie pierwszą szkółką piłkarską powoduje, że nasze przedsięwzięcie zostanie przedstawione Prezydentowi Gdyni z prośbą o objęcie patronatu nad projektem.

Patroni projektu
Działając z myślą o propagowaniu idei utworzenia szkółek piłkarskich, promocji przedsięwzięcia uzyskaliśmy Patronat: SSA Arka Gdynia,
SI Arka Gdynia, Arka TV oraz Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki! Oczywiście planujemy współpracę z lokalnymi mediami w celu możliwości przekazywania informacji z życia codziennego i wydarzeń szkółek piłkarskich „Arka na Twojej dzielnicy”

Podsumowanie
Tworząc projekt „Arka na Twojej dzielnicy” chcemy zbudować największą bazę młodych zawodników, którzy będą szkoleni wg jednolitych zasad i nowoczesnych programów szkoleniowych, aby w przyszłości spełniać oczekiwania kibiców naszego Klubu i stanowić o piłkarskiej sile naszego regionu. Będziemy budować świadomość wśród rodziców i dzieci o znaczeniu aktywnego spędzania czasu wolnego i uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach piłkarskich. Jednocześnie uświadamiać , jak duży wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu mają cechy samodyscypliny, dążenie do celu, współpracy w grupie i ciężkej konsekwentnej pracy. I co najważniejsze, mamy wielką nadzieję że nasi wychowankowie i ich rodziny będą także wspólnie z nami poszerzac grono wiernych kibiców Gdyńskiej Arki co mecz wspierając na Olimpijskej naszą ukochanądrużynę.