In aktualnosci

W trudnych, jesiennych warunkach przyszło w niedziele przedpołudnie rywalizować naszym młodym zawodnikom z Ejsmond Club i Floty Gdynia. Punktów tym razem żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć, mimo, iż np. Ejsmond prowadził 1:0 z Iskrą Gdynia.

– Gra pozostawiała wiele do życzeniamówi trener Łukasz Borkowski. – To nie to, co chcemy grać… na pochwały zasługuje Radosław Jarocki który dwoił się i troił w dzisiejszym meczu. Szkoda, że nie przełożyło się to na 3 punkty dla naszego zespołu.
Dobre spotkanie rozegrał także Olaf Rosiński, który był pewnym punktem defensywy.
– Wynik idzie w zapomnienie. Nie jeden mecz, nie jeden błąd jeszcze przed nami. Najważniejsze, aby każdy wyciągał właściwe wnioski z każdego meczu oraz treningu – dodaje Borkowski.

0:3 swój mecz przegrała Flota Gdynia, która musiała uznać wyższość Orkana Rumia. Pierwsza część meczu bardzo dobra w wykonaniu Floty. Były sytuacje, które mogły  zostać zamienione na bramki. Później dłużej przy piłce byli przeciwnicy, ale nie przynosiło to większego efektu. Dopiero po strzale z dystansu wyszli na prowadzenie i do przerwy było 0:1.
Po przerwie chłopcy z Floty znowu zaczęli kreować sytuacje, ale zabrakło zdecydowania i strzałów. Mecz stał się bardziej otwarty co wykorzystali goście strzelając kolejne dwie bramki, a mogli jeszcze więcej.
– W tym meczu były pozytywne aspekty gry takie jak kreowanie sytuacji, ale brakowało wykończeniamówi trener Maciej Dąbrowski.  – Zrozumienie gry w obronie jest elementem nad którym cały czas pracujemy. Brakuje tam jeszcze współpracy, ale plusem w tym meczu jest to, że w drugiej połowie piłkarze z Floty mieli swoje okazję czego ostatnio brakowało.

Punktów nie wywalczyła także starsza Flota grająca w lidze Młodzik D1. Lepszy okazał się Sztorm Mosty wygrywając 5:0.
– Przeciwnicy mięli przewagę, ale my wychodziliśmy z groźnymi kontrami –mówi trener Marcin Rumian. –  Bramki padały po błędach obrony i bramkarza. W drugiej połowie mieliśmy przewagę, nie wykorzystaliśmy jednak trzech 100% sytuacji. To się musiało zemścić i ostatecznie straciliśmy jeszcze dwa gole.

 

TERMINARZ:

MŁODZIK D2 grupa 2
g.11.00 Ejsmond Club – Iskra Gdynia 2:4
g.12.30 Flota Gdynia – Orkan Rumia 0:3

Młodzik D1 grupa 1
g.14.30 Flota Gdynia – Sztorm Mosty 0:5