In aktualnosci

W środowe popołudnie na boisko Obiektu Sportowego CHECZ wybiegły drużyny Ejsmond Club i Flota Gdynia! Nasze zespoły po raz pierwszy zagrały w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Choć oba spotkania zakończyły się zwycięstwem rywali to jednak jak to mówią „pierwsze koty za płoty” i w kolejnych spotkaniach będzie już tylko lepiej.

– Widać było, że chłopcy są trochę zestresowani, ale z drugiej strony widząc w ich oczach radość, gdy odbierali sprzęt meczowy i zaangażowanie w grę jesteśmy dobrej myślimówił prowadzący Ejsmond Club Łukasz Borkowski. 

Pierwsi w środowy wieczór na boisko wybiegli zawodnicy Floty Gdynia. Początek spotkania był bardzo nerwowy, ale i wyrównany, co potwierdza wynik do przerwy – 0:0. Piłkarze Floty dzielnie walczyli, dobrze radzili sobie w obronie, a Jakub Banaszak spisywał się wzorowo na bramce. W ataku również wyglądało to obiecująco, ale zabrakło wykończenia akcji. Świetną okazję do strzelenia bramki miał Maksymilian Bartniak, niestety piłka bo jego strzale poleciała obok słupka.
– W drugiej połowie trochę odpadliśmy z siłmówi Maciej Dąbrowski, trener Floty Gdynia. – Przeciwnicy skutecznie to wykorzystali, strzelając trzy bramki i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Wielkie brawa dla zawodników za pierwszy ligowy mecz, chłopcy pokazali charakter, determinację, a to dobrze rokuje na przyszłość. Brawo!

Chwilę później na boisku zameldowali się zawodnicy Ejsmond Club pod dowództwem trenera Łukasza Borkowskiego. Niestety jak się później okazało im również nie udało się zdobyć punktów.
– Pierwsza połowa to przede wszystkim obraz tego co może nas czekać w tegorocznych rozgrywkach, chłopcy troszkę przestraszeni, zestresowani, ale czemu się dziwić skoro był to ich pierwszy debiutancki mecz o stawkę w ich przygodzie piłkarskiej mówi trener Borkowski.
Za to w drugiej połowie zobaczyliśmy już zupełnie inny zespół. Zeszło ciśnienie, była walka i co najważniejsze pierwszy premierowy gol strzelony przez Adasia Drelicharza po bardzo ładnie wyprowadzonym kontrataku.
– Jest w tej drużynie spory potencjał, ale pamietajmy ze wyselekcjonowana grupa przez trenerów trenuje od miesiąca i wiele wiele pracy przed nami ale wierzymy ze przyniesie ona zamierzone efekty – kończy trener Borkowski.

 

3 kolejka MŁODZIK D2 grupa 2 Gdańsk
g.16.30: Flota Gdynia – AP KP Gdynia 0:3 (0:0)
g.18.00: Ejsmond Club – Gryf Wejherowo 1:6 (0:4)
bramka: Adam Drelicharz