In aktualnosci

Bardzo dobry weekend dla naszych zespołów! Pierwszy taki w historii naszych występów w rozgrywkach związkowych! Wszystkie zespoły odniosły zwycięstwa i co więcej odniosły je na boiskach rywali! Takich weekendów chcielibyśmy mieć jak najwięcej!

W lidze Młodzik D2 obie nasze ekipy wygrały po 4:1! Ejsmond odniósł zasłużone zwycięstwo w Gdańsku pokonując Gedanię, choć początek meczu nie do końca układał się po myśli żółto-niebieskich.
– Rozmowa w szatni miała kluczowe znaczenie. Po zmianie stron zobaczyliśmy zdecydowanie lepszą grę, z której jestem bardzo zadowolony – mówi trener Łukasz Borkowski. Każdy mecz uczy, My mamy kolejny obraz tego, nad czym musimy jeszcze popracować!
Dzięki zwycięstwu nad ekipą z Pruszcza Gdańskiego ostatnie miejsce w tabeli ligi Młodzi D2 gr.2 opuszcza nasza Flota Gdynia! Podopieczni trenera Macieja Dąbrowskiego wygrali 4:1, za co należą im się wielkie brawa!
Choć sam mecz nie zaczął się optymistycznie i nasi chłopcy przegrywali 1:0, to zdążyli wyrównać do przerwy. Młodzi piłkarze pokazali charakter, determinację i w drugiej połowie strzelili jeszcze trzy bramki.
Chłopcy wyciągnęli wnioski z poprzedniego meczu i wygrywając 1:2 za wszelką cenę chcieli strzelić kolejne bramki co przyniosło skutek i mecz zakończył się wynikiem 1:4mówi trener Dąbrowski. –  Ten mecz pokazał że ci młodzi adepci futbolu potrafią grać i cieszyć się piłką, ale nie należy zapominać że jeszcze bardzo ciężka praca przed nimi.

Pewne zwycięstwo odniosła Flota Gdynia grają w starszej grupie, czyli Młodzik D1!. Drużyna Floty od początku miała przewagę i wiele sytuacji bramkowych, których nie mogła wykorzystać.. Rywal groźnie kontrował i mógł wyjść na prowadzenie.
Pod koniec pierwszej połowy Flota strzeliła bramkę na 1-0 po rzucie rożnym. Zdobywcą gola był Łukasz Hołowacz, chwilę potem Flota podwyższyła wynik na 2-0. W zamieszaniu pod bramkowym piłkę do bramki skierował Nikodem Kortas.
Druga połowa to już dominacja Floty, która dyktowała warunki na boisku. Od czasu do czasu drużyna z Władysławowa kontrował, ale nie stwarzali dużego zagrożenia pod bramką ‚niebieskich’.
Kolejne dwie bramki zdobyli również Kortaz i Hołowacz.
– Wynik mógłbym bardziej okazały ponieważ drużyna nie wykorzystała wielu klarownych sytuacji bramkowychmówi trener Marcin Rumian. Nie mniej jednak trzeba być zadowolonym ze zwycięstwa i postępów jakie systematycznie czyni zespół.