In aktualnosci

W miniony weekend wszyscy nasi młodzi zawodnicy mięli okazję zaprezentować się w rozgrywkach ligowych. Najlepszy wynik osiagnął Ejsmond Club 2007, który zremisował 1:1 z UKS Jedynka Reda! Bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Litwinko. W tej samej lidze Młodzik D2 Flota Gdynia minimalnie przegrała z Gedanią III Gdańsk.

– Mecz można powiedzieć był pod naszą kontrolą, lecz to nie wystarczyło niestety by odnieść zwycięstwo – mówi trener Łukasz Borkowski, prowadzący Ejsmond Club. – Czujemy niedosyt ponieważ mieliśmy dwie znakomite okazje do zdobycia bramki, gdzie przeciwnicy wybijali piłkę z własnej lini bramkowej. 
Samo spotkanie stało na niezłym poziomie, a zawodnicy Ejsmond udowodnili, że robią systematyczne postępy. Mogli to na własne oczy zobaczyć m.in. byli reprezentanci Polski Tomasz Lisowski i Rafał Murawski, którzy obserwowali żółto-niebieskich w akcji.

Dobry mecz rozegrała także Flota Gdynia. Zespół trenera Macieja Dąbrowskiego, choć minimalnie przegrał z Gedanią Gdańsk to jednak pokazał się z bardzo dobrej strony. Do zdobycia punktów zabrakło niewiele.
– Dokładnie to zabrakło koncentracji w końcówce meczekomentował trener Dąbrowski. – Graliśmy dobrze, kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, mięliśmy okazje na podwyższenie wyniku. Szkoda, bo chłopcy zasłużyli przynajmniej na jeden punkt.
Mimo przegranej można być dumnym z tego co pokazali młodzi piłkarze. Pokazali ze potrafią grać w piłkę, że to co robią na treningach przynosi efekty.
Wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy kolejne mecze przyniosą również wielkie emocjekończy trener Dąbrowski.

Starsi zawodnicy Floty nie sprostali natomiast Orkanowi Rumia, choć jak zaznacza prowadzący ten zespół trener Marcin Rumian początek spotkania był obiecujący.
– Kolejny raz przeważaliśmy na początku spotkania mieliśmy sytuacjekomentuje szkoleniowiec.Gra tak wyglądała do straty gola który podciął skrzydła drużynie.
Do przerwy goście prowadzili  2-0. W drugiej połowie było widać oznaki zmęczenia u zawodników Floty i w końcówce drużyna straciła jeszcze dwie bramki.
– Mimo to będziemy trenować jeszcze ciężej by zaczął osiągać korzystne wyniki przekonuje trener Rumian.

Dwa zwycięstwa i trzy porażki to natomiast bilans drużyny Ejsmond Club występującej w rozgrywkach Orlik E1 grupa 4. Nasi zawodnicy okazali się lepsi od Bałtyku Gdynia i Lidera Dębogórze!
– W grze chłopców było widać więcej odwagi w porównaniu do pierwszych spotkań mówi trener Adam Mackiewicz. Jednak cały czas oswajamy się i uczymy funkcjonowania w rozgrywkach ligowych. Najważniejsze dla Nas, że pracujemy w myśl hasła: „Kto realizuje postawione sobie cele jest zwycięzcą. – po tych zawodach możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy ZWYCIĘZCAMI!
Kolejny turniej, w którym uczestniczyć będą zawodnicy Ejsmond Club 2008 odbędzie się 20 października.

 

Wyniki 30 września (niedziela):

Młodzik D2 gr.II
Ejsmond Club – UKS Jedynka Reda 1:1
Flota Gdynia – Gedania III Gdańsk 1:2

Młodzik D1 gr.I
Flota Gdynia – Orkan Rumia MKS 0:4

Orlik E1 grupa 4
Ejsmond Club – AP Bałtyk Gdynia 1:0
Ejsmond Club – Sztorm Mosty 0:2
Ejsmond Club – Orkan Rumia 1:2
Ejsmond Club – Bałtyk II Gdynia 0:1
Ejsmond Club – UKS Lider Dębogórze 3:0