In aktualnosci

W miniony weekend zespoły Ejsmond Club i Floty Gdynia mierzyły się z silnymi zespołami ligowymi. Ejsmond nie dał rady prowadzącemu w tabeli Jaguarowi Gdańsk. Bez punktów swoje mecze kończyła także Flota. Natomiast Ejsmond Club 2008 w turnieju związkowym rozgrywanym na obiekcie gdyńskiej Checzy zdobył cztery punkty. Żółto-niebiescy pokonali UKS Lider Dębogórze i zremisowali z Orkanem Rumia.

Właśnie na turnieju dla najmłodszych warto się skupić. Młodzi zawodnicy Ejsmond Club 2008 podejmowali swoich rówieśników na obiekcie sportowym CHECZ, a więc w miejscu, gdzie na co dzień trenują. Niedzielny turniej rozgrywany w pięknej słonecznej pogodzie dobrze rozpoczął się do młodych zawodników trenera Adama Mackiewicza. W pierwszym meczu po wyrównanej grze Ejsmond zremisował z Orkanem Rumia. Żółto-niebiescy mogli ten mecz wygrać, ale m.in. nie udało się wykorzystać kontrataków, gdzie aż dwóch zawodników Ejsmond znajdywało się przed bramkarzem Orkana.
Dobrą dyspozycję Ejsmond chciał potwierdzić w meczu z Bałtykiem. Żółto-niebiescy grali dobrze, uważnie rozbijali ataki przeciwników, ale w końcówce zabrakło szczęścia. Strzał pod poprzeczkę był poza zasięgiem golkipera Ejsmond. Na kolejne punkty dla naszego zespołu trzeba było czekać do drugiej części turnieju. Wtedy to Ejsmond pokonał 4:2 zespół z Dębogórza odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Z wymagającymi rywalami mierzyły się nasze zespoły grające w lidze MŁODZIK d2. Ejsmond musiał uznać wyższość lidera z Gdańska przegrywając z Jaguarem 0:7.
– Gospodarze od początku do końca dominowali na boisku, byli agresywni, świetnie wyszkoleni technicznie i bardzo mądrze i przemyślanie rozgrywali swoje akcje ofensywne – mówi trener Łukasz Borkowski. – Wynik, wynikiem, ale Naszym chłopcom należą się słowa uznania i wielkie brawa za determinację i walkę.
W identycznym stosunku swój mecz przegrała także Flota Gdynia.
– Pierwsza połowa w meczu z Iskra była bardzo dobra w wykonaniu chłopaków z Flotykomentuje trener Maciej Dąbrowski.Były sytuacje bramkowe, a także dobra gra w obronie. Iskra rozstrzelała się po zmianie stron, bo do przerwy prowadziła tylko 2:0.
– Obrona przy stałych fragmentach gry oraz gra w drugiej połowie meczu to  kolejne elementy do poprawy – mówi trener Dąbrowski.
Blisko zdobycia trzech oczek w weekend była Flota Gdynia grająca w lidze Młodzik d1.
Zespół prowadzony przez trenera Marcina Rumiana minimalnie uległ Latarnikowi w Choczewie 1:2.
– Szkoda straconej szansy na choćby jeden punkt – komentował niepocieszony szkoleniowiec Floty.