AG Szkółki Piłkarskie wzięły na siebie odpowiedzialność przygotowania dzieci, przekazania im podstawowej piłkarskiej wiedzy, aby później mogły przejść przez kolejne etapy szkolenia aż do pierwszego zespołu Arki Gdynia. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolejni młodzi chłopcy przenieśli się do SI Arki Gdynia, gdzie teraz pracują, aby w przyszłości zaprezentować się na boiskach Ekstraklasy! 

  • Taki jest właśnie jeden z celów funkcjonowania AG Szkółek Piłkarskich i realizacji projektu „Arka na Twojej Dzielnicy”. Chcemy, aby jak najwięcej najzdolniejszych zawodników trafiało po pobraniu pierwszych szlifów w AG Szkółkach Piłkarskich do kolejnych szczebli piramidy Arki Gdynia. Ostatecznym celem jest oczywiście pierwszy zespół żółto-niebieskich
  • To też pokazuje jak dobrą pracę wykonują trenerzy. To oni otrzymują młodego zawodnika zazwyczaj pierwszy raz pojawiającego się na treningach piłkarskich. Do trenerów należy nauczenie ich podstaw. – To najtrudniejsze zadania. Tu trzeba być bardzo ostrożnym, bo nauczenie złych nawyków jest później bardzo trudne do skorygowaniamówi trener Krzysztof Janczak. 
  • – Generalnie jesteśmy zadowoleni z liczby  zawodników, który trafiają na kolejny szczebel szkolenia ale chcemy jeszcze bardziej podnieść poziom przekazywanej wiedzy stąd też reorganizacja filii, o której wspominamy w osobnej wiadomości.